تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

چالش‌های بسته بندی مواد غذایی

بسته‌بندی و حمل و نقل اقلامی مانند پوشاک، و هر شی دیگری که فاسد‌شدنی نباشد بسیار آسان‌تر از بسته بندی مواد غذایی و حمل آنهاست. بسته بندی یکی از عناصر اصلی و تاثیرگذار برای فروش بهتر مواد غذایی است.  همچنین ضامن کیفیت ماده غذایی‌هم خواهد بود. فرقی‌هم نمی‌کند که آن ماده غذایی مسیر بسیاری را برای حمل طی کند و یا اینکه سریعا به دست مشتری برسد، در هر دو صورت بسته‌بندی آن مهم است و می‌تواند باعث مقبولیت و یا عدم مقبولیت کالا نزد مشتری گردد.

امروزه علاوه بر کیفیت، ظاهر و جذابیت بسته‌های مواد غذایی‌هم بسیار مهم است. زیرا هر روز روش‌های جدیدی در بسته بندی مواد غذایی روبرو می‌شویم. یا باید خودمان را با آن تغییرات منطبق کنیم و با استانداردهای جهانی هماهنگ باشیم ، و یا در غیر این صورت از صحنه رقابت حذف خواهیم شد.

بسته‌های تعاملی

اینکه شما بتوانید به وسیله بسته‌بندی کالایتان با مشتری ارتباط برقرار کنید، بسیار جذاب و کاربردی می‌باشد. تصور کنید مشتری هنگامی که برای بار اول کالای مورد نظرش را از قفسه فروشگاه برمی‌دارد با جملاتی آموزنده بر روی بسته غذایی مورد نظر روبرو می‌شود. این جملات باید کاربردی و تا حد امکان جدید باشند و مشتری مانند آنرا قبلا جایی ندیده باشد. تا در  خریدهای بعدی‌هم جذب کالای شما شود.

طراحی و کاربرد بسته‌بندی

هنگامی که بسته‌‌های مواد غذایی شما از کارخانه و محل تولد به سمت فروشگاه‌ها برده می‌شوند، مشخص نیست چه اتفاقی برای‌آنها می‌افتد. آیا سالم به فروشگاه می‌رسند یا نه … اما کاری که شما باید انجام دهید این است که طوری‌آنها را بسته‌بندی نمایید که سالم به مقصد برسند و اتفاقی برای محتویات بسته‌بندی‌آنها نیفتد. در قدم اول بهتر است با یک کارشناس صحبت نمایید تا بهترین جنس و طرح را برای کالای تولیدی شما تعیین نماید.

بعد از این که بهترین طرح را برای کالای خود انتخاب کردید، می‌بایستی برند و نام تجاری خود را به طرز ماهرانه‌ای روی کارتون بیندازید تا نشان‌دهنده هدف و شعار کسب و کار شما باشد. توجه داشته باشید یکی از مشخصه‌های اصلی یک بسته‌بندی خوب برای مواد غذایی این مورد است که بتواند آن بسته را تا مدت زمان معینی تازه نگه دارد.

وجه داشته باشید که امروز رفتار مشتریان تعیین کننده سرنوشت شما در بازار رقابت جهانی است. اصطلاحا گفته می‌شود بازار مشتری‌گراست. به این معنا که تمامی صاحبان صنایع می‌بایستی رفتار مشتری‌ها در نظر بگیرند. و اهداف و فعالیت‌های خود را مطابق با رفتار مشتری‌ها هماهنک نمایند. امروزه مشتریان هنگام انتخاب مواد غذایی به یک سری علائم خاص بر روی بسته‌بندی‌ها واکنش مثبت نشان می‌دهند. شما‌هم می‌بایستی این موارد را بدانید تا بتوانید سود بیشتری در بازار کسب نمایید. یکی از این موارد درج میزان کالری، چربی وشکر در ماده غذایی است.

اگر بر روی بسته بندی مواد غذایی این موارد به صورت کامل و دقیق درج شود مشتری حس بهتری به آن محصول خواهد داشت. همچنین امروزه مشتری‌ها به دنبال محصولات ارگانیک و مواد غذایی هستند که در‌آنها از مواد افزودنی کمتر استفاده شده باشد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که این نکته را رعایت می‌کنید حتما بر روی کارتن ماده غذایی تولید شده، آن را قید نمایید.

چالش‌های بسته بندی مواد غذایی

 

نوشته های مرتبط