تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

چاپ جعبه چگونه به تقویت برند شما کمک می‌کند؟

چاپ جعبه چگونه به تقویت برند شما کمک می‌کند؟

چاپ جعبه چگونه به تقویت برند شما کمک می‌کند؟

بسته بندی جعبه های چاپی سفارشی بلافاصله نام تجاری خود را در مقابل مشتری قرار داده و شرکت خود را در ذهن کاربر جای می دهند. به جای بسته بندی محصولات خود در یک کارتن حمل و نقل ساده، بسته بندی خود را با استفاده از لوگو، نام شرکت، نشان تجاری، وب سایت و یا هر اطلاعات دیگری که احساس می کنید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد و ظاهر حرفه ای داشته باشد، شخصی سازی کنید. برخی از شرکت ها حتی یک قدم جلوتر گذاشته و بسته بندی‌های خود را با طرح های بسته بندی منحصر به فرد و رنگارنگ شخصی سازی می کنند که باعث تقویت برندهای آنها می‌شود. چه به صورت رنگی و چه سیاه و سفید نمایش داده شود، با اضافه کردن چاپ به جعبه های خود می توانید مشتریان بیشتری را به سمت برندتان جذب کرده و به آنها الهام بخشید تا دوباره از شما خریداری کنند. اکثر قریب به اتفاق مردم در دنیای امروز به طور مرتب خرید آنلاین انجام می دهند، اگر می خواهید فروش خود را افزایش دهید، هدایت مصرف کنندگان به وب سایت شما بسیار مهم است. با استفاده از جعبه های چاپی سفارشی که به راحتی تشخیص داده می شوند، با گسترده تر کردن شعاع افرادی که به آنها خدمات خود را ارائه می دهید، شناخت برند خود را تقویت می کنید. وقتی می خواهید مشتریان خود را خوشحال کنید، این کارهای کوچک بسیار تاثیرگذار است. دیدن نام شرکت شما روی بسته بندی این امکان را به شما می دهد تا مصرف کننده بدانند که خرید آنها به درستی انجام شده و می تواند قبل از اینکه محصول را از جعبه خارج کنید، احساس هیجان ایجاد کند. این هیجان همراه با نام شرکت یا آرم شما اولین چیزی است که می بینند و این امر به ایجاد یک رابطه قوی با مشتریان کمک می کند. شاید بیشتر تولیدکنندگان بر این عقیده باشند که خود محصول از بسته بندی مهم تر می باشد در حالی که بسته بندی می تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت یا شکست فروش یک محصول ایفا کند. هدف از بسته بندی محصول محافظت از صدمات احتمالی و نمایش ظاهری مطلوب از کیفیت می باشد. بسته بندی محصول فقط در دوران حمل و نقل از تولید کننده به مصرف کننده از محصول محافظت نمی کند بلکه حتی در قفسه های مغازه ها نیز از صدمات جلوگیری و خود به طور مستقیم بدون نیاز به شخص دیگری برای محصول تبلیغ می کند. بسته بندی اهمیت به‌سزایی در مقوله حفاظت، انبار کردن و جابه‌جایی بهداشتی کالا دارد و نقشی مهم و کلیدی را در بازاریابی آن کالا ایفا می‌کند. یکی از مدیرعاملان پیشتاز در صنعت در خصوص اهمیت بسته بندی چنین می‌گوید:

بسته بندی مهم‌ترین شکل تبلیغات است که در حساس‌ترین مرحله از خرید، مجال عرض‌اندام می‌یابد؛ درست لحظه‌ای که مشتری اقدام به خرید می‌کند.

محصولات به انواع مختلفی بسته بندی می شوند, به عنوان مثال، سوپ باید داخل یک بسته به عنوان ظرف و بسته بندی باشد در حالی که سیب ممکن است بسته بندی مخصوص حمل و نقل داشته باشد، همینطور بسته بندی های محصولات متفاوت نیز بستگی به نوع محصول مورد نظر دارند. جذابیت چگونگی بسته بندی یک محصول نیز ممکن است توجه مشتری در حال خرید را به طرف محصول جذب کند. به همین دلیل، بسیاری از شرکت ها تحقیقات گسترده ای برای طرح, رنگ و نوع بسته بندی محصول انجام می دهند که بیشتر برای جذب کردن مصرف کننده در نظر گرفته می شود و همچنین بسته بندی نقش مهمی برای به تصویر کشیدن اطلاعات در مورد محصول نیز ایفا می کند. بسته بندی بیرونی ممکن است شامل توضیحات چگونگی استفاده از محصول و یا درست کردن محصول باشد. تصمیم گیری برای خرید بسته بندی ممکن است حاوی مواد تشکیل دهنده و اطلاعات تغذیه ای در مورد محصول باشد. این اطلاعات می تواند به فروش محصول نیز کمک کند چرا که به مشتریان اجازه می دهد تا اطلاعات لازم در مورد محصول را به دست آورند و تصمیم به خرید بگیرند. اطلاعات موجود در یک بسته ممکن است خواننده را تشویق به خرید محصول کند بدون آن که نیاز به صحبت کردن با کارمند فروشگاه باشد. تمایز بسته بندی همچنین می تواند محصول را از محصول دیگر متفاوت کند. چرا که بسته بندی هر محصول شامل نام شرکت، آرم و طرح رنگ کمپانی تولید شده می باشد و کمکی است برای مصرف کنندگان تا در میان رقابتی که بین مارک های متفاوت وجود دارد محصول مورد نظر را شناسایی و انتخاب کند. به عنوان مثال، بسیاری از مشتریان محصول مورد نیازشان را از روی رنگ و سایز محصول تشخیص می دهند این گونه مشتریان کمتر به آرم کمپانی مورد نظر توجه نشان می دهند و بلافاصله بعد از دیدن محصول طبق تصوری که هر بار از بسته بندی محصول دارند محصول را شناسایی و استفاده می کنند چنانچه که سایز یا رنگ محصول مورد انتخاب همیشگی تغییر کند مشتری قادر به شناسایی بسته بندی جدید نخواهد بود این به این معنا نیست که مشتری نمی تواند محصول را از میان دیگر محصولات تشخیص دهد یا دیگر نمی‌خواهد از آن محصول استفاده کند بلکه فقط خطای دید می باشد تا زمانی که مشتری متوجه عوض شدن بسته بندی مورد نظر شود این خطا ادامه خواهد داشت زیرا مشتریان کمتر نام های تجاری را به خاطر می‌سپارند و بیشتر خرید ها با توجه به بسته بندی محصولات صورت می گیرد. شاید بسته بندی مسئله کوچکی به نظر آید ولی در حقیقت اهمیت زیادی در فروش محصولات دارد که دلایل کارایی، جذابیت ، تصمیم به خرید، ارتقا و تمایز نیز در بازار فروش کم اهمیت نیستند.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *