ماشین آلات چاپ افست

ماشین آلات چاپ افست

انواع ماشین آلات چاپ افست

چاپ افست به روشی از چاپ اطلاق می شود که در آن نوشته یا تصویر از یک صفحه ی فلزی (سیلندر) بر روی سطح لاستیکی برگردانده شده و سپس آن را با فشار صفحه ی فلزی دیگری روی کاغذ چاپ می کنند. ماشین های معمولی چاپ افست دارای سه سیلندر هستند. در چاپ افست نخست آن چه را که باید چاپ شود بر روی صفحه های فلزی به نام زینک منتقل می کنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می کنند که فقط نوشته ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می گیرد. زینک را به دور نخستین سیلندر می پیچند؛ طرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی سیلندر دوم برمی گردد. کاغذ سفید که به طور متوالی به دور سیلندر سوم می پیچد و مطالب را از روی پوشش لاستیکی سیلندر دوم می گیرد. سرعت کار ماشین های چاپ افست بیش از چاپ مسطح (حروفی) است. چاپ افست در درجه اول برای سفارشات چاپی بزرگ مانند انواع چاپ کتاب، چاپ مجله، چاپ بروشور، چاپ کاتالوگ، چاپ پوستر و چاپ جعبه و چاپ های با تیراژ بالا ( معمولاً هزار عدد و بیشتر ) و کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب سعی داریم ابتدا شما را با سه دسته اصلی ماشین آلات چاپ آشنا کنیم: ماشین آلات افست وب، ماشین آلات چاپ افست ورقی، ماشین آلات چاپ افست سریع. ماشین چاپ شش رنگ

ماشین آلات افست وب

در ماشین های چاپ افست وب از رول کاغذ به هم پیوسته استفاده می شود و پس از چاپ صفحات است که آنها را جدا کرده و برش می زنند. این نوع از دستگاه های چاپ افست برای چاپ مجلات با حجم بالا، مانند مجلات و روزنامه های ملی، منطقه ای و برای کتاب های مخصوص استفاده می شود. اطلاق واژه وب به آنها به خاطر کاغذی رولی است که در چاپ روزنامه ها معمول است.

ماشین آلات چاپ افست ورقی

ماشین آلات افست ورقی بر خلاف دیگر ماشین های افست، به حالت افقی هستند و اختلاف دیگر آنها نیز این است که (به جای رول های کاغذ) از صفحات پیش برش خورده تغذیه می کنند. می توان گفت از لحاظ قیمتی، جایی که دستگاه اشغال می کند، تنوع در تولید، انعطاف پذیری در میزان تیراژ و مسائلی این چنینی نگهداری آنها برای کسب و کار آسان تر و به صرفه تر است. علاوه بر این، ماشین های افست ورقی به شما اجازه ی چاپ بر روی کاغذهای گرماژ بالا و کارتن، پلاستیک و فلز را می دهد و از این لحاظ برای استفاده در چاپخانه های شهری مناسب تر است.

چاپ سریع افست

دستگاه های چاپ افست با سرعت بالا برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا مناسب هستند. این دستگاه ها برای چاپ علامت های تجاری، کتاب های آموزشی و برخی از نشریات استفاده می شود و عملکرد آن را تضمین می نماید. این نوع ماشین های چاپی علاوه بر سرعت بالا در هنگام چاپ، با سرعت تنظیم شده و آماده به کار می شود. همچنین خروجی آنها سریع خشک می شود که این خصیصه باعث می شود ماشین های چاپ مرکب را ذخیره کنند و در مصرف آن صرفه جویی کنند. به طور کلی خصیصه بارز این نوع دستگاه ها سرعت بیشتر آنها است و برای چاپخانه هایی که مشتریان زیاد و یا سفارشات داخلی بالایی دارند مناسب است. شرکت صنایع چاپ و بسته بندی پویا هنر نوین با تجربه درخشان در زمینه چاپ جعبه مقوایی با کیفیت بالا و طرح و نقش های حرفه ای افتخار همکاری برای تولید کنندگان معتبر صنایع مختلف را داراست و پیوسته می کوشد تا در زمینه چاپ جعبه مقوایی برای انواع محصولات از جمله سلولزی ، غذایی ، دارویی ، صنعتی ، پلیمری ، بهداشتی و آرایشی بهترین ایده ها را به مرحله انجام برساند. جهت اطلاع از نوع جعبه ها، استعلام قیمت و ارتباط با کارشناسان ما کلیک نمائید.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *