تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

چاپ دیجیتال


تعریف چاپ دیجیتال
✍️هر چاپی که از عمل رستر کردن برای تولید حامل تصویر (پلیت) یا انتقال مستقیم تصویر روی سطح چاپ شونده از سند دیجیتال استفاده نماید چاپ دیجیتال نام دارد..

ویژگی های چاپ دیجیتال
۱-از یک فایل دیجیتال انجام میشود
۲-قابلیت چاپ با پارامترهای متغیر وجود دارد
۳-در تیراژ پایین اجرا می شود

✍️چاپ دیجیتال یکی از روش‌های تبدیل تصاویر دیجیتال به محصولات چاپی است.
این چاپ معمولاً شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای کم تعداد توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که بوسیله چاپگرهای لارج فرمت و یا چاپگرهای لیزری و جوهرافشان حرفه ای انجام می‌شود.
این چاپ دارای هزینه بیشتری برای چاپ هر صفحه در مقایسه با روشهای سنتی مثل چاپ آفست است ولی این قیمت بالاتر معمولاً با صرفه جویی در هزینه های دیگری که در تهیه پلیت های چاپ انجام می‌شوند برای تیراژهای کم تعداد جبران می‌شود.

🔴تفاوتهای اساسی چاپ دیجیتال با سایر روشهای چاپ؛

چاپ دیجیتال با سایر روشهای چاپ مثل چاپ آفست و یا لتر پرس دارای تفاوت اساسی است.برخی از این تفاوت‌ها به شرح زیر است:
🔶۱- به دلیل حذف مراحل پیش از چاپ شامل لیتوگرافی، فرایند چاپ دیجیتال کوتاه تر است
🔶۲- در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تعداد نسخه‌های چاپی ارتباطی ندارد و برای هر برگ چاپ شده مقدار ثابتی است
🔶۳- در این روش میزان مواد باطله شامل کاغذ و مواد شیمیایی کمتر است چون نیازی به رسیدن به رنگ و یا تنظیمات حین چاپ وجود ندارد
🔶۴- چاپ دیجیتال در هر دور چاپ می تواند تصویر و متن متفاوتی را چاپ کند چون در این روش از پلیت استفاده نمی‌شود

کاربردهای چاپ دیجیتال
چاپ در تیراژ محدود
در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر روی کاغذ و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ محدود حتی یک نسخه با هزینه پایین وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مثل تهیه نمونه و یا چاپ محصولات کم تعداد و سریع کاربرد زیادی دارد.

یک چاپگر دیجیتال برای چاپ میلیونها برگ ساخته نشده است، بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهایتاً هزاران برگ چاپ کند که البته اینکار را خیلی خوب انجام می دهد،بنا بر این با توجه به هزینه تمام شده و سرعت کار،چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود عملیاتی و مقرون به صرفه می باشد.البته از سال ۲۰۱۰ فناوری های نوین در چاپ دیجیتال بکار گرفته شد که با استفاده از تکنولوژی نانو در جوهر و همچنین تغییر سیتم پاشش جوهر،چاپگر های دیجیتال جوهر افشان توانستند بسیاری از محدودیت ها را در زمینه سرعت و هزینه تولید کنار بزنند.

چاپ شخصی شده
در چاپ دیجیتال با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می توانید هر نسخه از محصول چاپی خود را متفاوت با نسخه قبلی چاپ کنید.

به عنوان مثال شما می توانید کارت تبریک‌های شخصی شده با تصاویر مختلف و یا کارت پرسنلی با طرحهای مختلف را در هر دور چاپ کنید. همچنین این قابلیت به شما امکان چاپ اطلاعات متغیر را می دهد. یعنی می توانید در هر نسخه چاپی خود اطلاعات متغیری را چاپ کنید این اطلاعات می تواند شماره سرالع و یا نام گیرنده و یا تصویر هر فرد باشد.

 

چاپگرهای لیزری کاغذ

جوهر رنگ ,لیتوگرافی ,نسخه چاپی ,پلیت ,چاپ ,چاپگر ,چاپگر جوهرافشان,چاپگر ,چاپ جعبه صنعتی,پویا هنر نوین,چاپ,بسته بندی,چاپ جعبه مقوایی,چاپ جعبه صنایع غذایی,جعبه چاپ صنعتی,انواع بسته بندی صنعتی,پویا هنر چاپ جعبه,بسته بندی پویا هنر نوین

 جوهر٬ رنگ٬ لیتوگرافی٬ نسخه چاپی٬ پلیت٬ چاپ٬ چاپ دیجیتال٬ چاپگر٬ چاپگر جوهرافشان٬ چاپگر دیجیتال٬ چاپگرهای لیزری٬ کاغذ

 

نوشته های مرتبط
0 دیدگاه

[…] روش‌های چاپ برجسته از قدیمی‌ترین روش‌های چاپی است • دیجیتال: برای همه مصارف، تبلیغاتی و اداری در تیراژ […]

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *