نقره کوب و طلاکوب در بسته بندی

نقره کوب و طلاکوب در بسته بندی

چاپ نقره کوب و طلاکوب چیست؟

چاپ نقره کوب

چاپ نقره کوب جزو خدمات پس از چاپ می باشند. طلاکوب امروزه به رنگ های مختلف از جمله طلایی، نقرهای، آبی، قرمز و … در بازار موجود است. چاپ نقره کوب و طلاکوب در دو نوع دستی برای چاپ های با تعداد کم مثل چاپ پایان نامه به کار می رود و روش دیگر چاپ ماشینی است که برای چاپ های انبوه مورد استفاده قرار می گیرد . با حروف چینی و کنار هم قرار دادن حروف کلمات ساخته می شوند . سپس لایه نازک از جنس ورق طلا کوب را بر روی مقوای مورد نظر قرار می دهند و با فشردن دستگاه بر روی کاغذ چاپ می شوند .وقتی می‌خواهید برای محصولات بسته بندی انتخاب کنید انتخاب‌های مختلفی در زمینه طراحی و چاپ وجود دارد که یکی از آن‌ها چاپ طلاکوب و نقره کوب است. چاپ با فویل یا طلاکوبی زیبایی خاصی به بسته بندی می‌دهد و معمولاً برای چاپ لوگو و نوشته‌ها استفاده می‌شود. در ادامه توضیح می‌دهیم چرا و چه زمانی باید از چاپ طلاکوب برای بسته بندی استفاده کنید.

تولید محصولات خاص

اگر شما مدت زیادی است که یک محصول به‌خصوص را تولید می‌کنید و در مغازه‌ها می‌فروشید و حالا تصمیم گرفته‌اید یک محصول جدید یا کمی متفاوت‌تر از قبلی را معرفی کنید می‌توانید از چاپ طلاکوب استفاده کنید تا به‌راحتی خاص بودن و جدید بودن این محصول به چشم بیاید. می‌توانید کلمه‌ی «فروش ویژه» را روی محصول طلایی چاپ کنید یا همان طرح قبلی را بارنگ‌های نقره ای و طلایی چاپ کنید. راه‌های زیادی برای خلاقیت با چاپ طلاکوب وجود دارد و هرکدام از آن‌ها باعث خاص بودن طرح می‌شوند.

برندهای لوکس

اگر شما محصولاتی تولید می‌کنید که برای همه‌ی قشرهای جامعه هستند اما محصول جدیدتان در دسته‌ی کالای لوکس قرار می‌گیرند و مختص قشر خاصی از جامعه است می‌توانید با استفاده از چاپ طلاکوب این تغییر را نشان دهید. چاپ طلاکوب روی بسته بندی لوکس زیاد دیده می‌شود. فرض کنید شما قهوه می‌فروشید و یک بسته بندی قهوه طراحی کردید که مناسب تارگت مارکت شما است اما حالا یک محصول جدید حاوی دانه‌های قهوه باکیفیت،کمیاب و گران‌قیمت دارید که هرکسی علاقه به خرید آن ندارد. استفاده از چاپ طلاکوب برای بسته بندی جدید کاملاً لوکس بودن، خاص بودن و گران بودن این محصول را نشان می‌دهد.

محصولات مناسبتی

چاپ طلاکوب و نقره کوب پرطرفدارترین رنگ‌ها چاپ فویلی هستند و این رنگ‌ها معمولاً با بسیاری از مناسبت‌ها و جشن‌ها همخوانی دارند. اگر برنامه دارید یک محصول را فقط برای یک مناسبت خاص تولید کنید می‌توانید از چاپ طلاکوب یا نقره کوب در طراحی بسته بندی استفاده کنید. ممکن است شما یک جعبه شکلات یا یک بسته آجیل مخصوص برای عید نوروز یا شب یلدا تولید کنید. استفاده از چاپ طلاکوب و نقره کوب ترکیب بارنگ‌های مخصوص این جشن‌ها مثل قرمز و سبز برای بسته بندی این محصولات به شما کمک می‌کند در میان هزاران محصول مشابه مناسبتی به چشم بیایید و فروش بیشتری داشته باشید.

برندینگ محصولات

شما می‌توانید از چاپ طلاکوب در طراح بسته بندی محصولاتتان برای همیشه استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید می‌توانید تنها لوگوی محصولتان را با چاپ طلاکوب یا نقره کوب چاپ کنید. استفاده از یک بسته بندی مینیمال با چاپ لوگوی طلایی یا نقره ای می‌تواند به برندینگ و فروش کالای شما کمک زیادی کند.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *