تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

چاپ و بسته بندی جعبه مقوایی

جعبه، ظرفی است که به منظور نگهداری و بسته بندی موقت یا دائم مواد و گاه برای حمل و نقل بکار می رود. جعبه ممکن است از مواد بادوام مانند چوب یا فلز و یا از مواد غیربادوام مانند مقوا ساخته شده باشد. جعبه‌ها ممکن است بسیار کوچک (قوطی کبریت) یا بسیار بزرگ باشند. همچنین جعبه‌ها ممکن است از نوع جعبه مقوایی باشند و یا ممکن است درب (باز شونده یا کشویی) داشته و یا نداشته باشند.

جعبه ها به منظور هر نوع کاربردی، نیاز به طرح بندی، رنک آمیزی و معرفی محصول دارند که در فرآیند چاپ جعبه صورت می گیرد. از جمله نکاتی که برای چاپ جعبه مورد توجه قرار داد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- متریال: جنس مقوای مورد نیاز: باید توجه داشت با توجه به برندها و اجناس مختلفی که داخل بازار وجود دارد ممکن است چاپ روی آنها نیز با هم مغایرت داشته باشد و در این قسمت تنها نظارت و دقت ناظر چاپ و ماشینی می تواند چاپی مشابه نمونه قبلی را روی مقوای مورد نظر ایجاد نماید.

۲- رنگ: رنگ نیز دقیقا مثل مقوا با وجود برندها و کیفیت های مختلف در صنعت چاپ، درخشندگی، ماندگاری و حتی تم رنگی آنها نیاز کم یا زیاد با هم تفاوت دارند و یک ناظر چاپ حرفه ای با نگاه کردن به کار چاپ شده تا حدود زیادی می تواند بفهمد که رنگ استفاده شده از جنس رنگ های با کیفیت یا بی کیفیت بازار می باشد.

۳- روکش ها: با توجه به نقشی که جعبه در بسته بندی محصول ایفا می کند و همین طور نقش آن در ویترین فروش باید در انتخاب روکش آن نیز وسواس زیادی به خرج داد. مطمئناً چاپ سلفون مات با یووی موضعی در کارهای ویترین خور مغازه ها باعث جلب نظر مشتریان میشود یا واتربیس می تواند گزینه مناسبی برای جعبه های صنعتی باشد که ویترین خور آنها زیاد اهمیت ندارد.

۴- برجسته سازی: برجسته سازی همیشه در جعبه هایی استفاده می شود که در ویترین مغازه و فروشگاه قرار می گیرند و وقتی یک تولید کننده این هزینه را متقبل می شود مطمئنا دوست دارد تفاوت کار خود را با سایر رقبا به معرض نمایش بگذارد. پس مطمئنا یک برجسته سازی خوب (که قالبا می تواند با طلاکوی، نقره کوب یا …. ) همراه شود می تواند نقش مهمی در ارسال پیام تولید کننده ها به ذهن مخاطبین ایفا نماید.

۵- چسب: در جعبه هایی که نیاز به جعبه چسبانی دارند انتخاب مناسب چسب با کیفیت و هماهنگ با روکش یا مقوای مورد نظر بیشترین درجه اهمیت را دارد.

۶- دایکات: ساختار بسیاری از جعبه ها با دقتی حتی کمتر از میلیمتر تعریف می شود (مثال: جعبه هایی که در دو طرف خط تای خود دو تم رنگی متفاوت دارند) پس مطمئنا دقت بالایی برای ناظر چاپ و ماشینچی آن می طلبد تا کار باطله نشود.

۷- پوشالگیری: شاید بخشی باشد که در نگاه اول زیاد به دید نیاید اما توجه ویژه به این بخش می تواند باعث کاهش کار باطله و افزایش سود باشد.

۸- بسته بندی و ارسال: با توجه و دانستن اطلاعاتی مثل میزان زمان انبارش محصول و مسافت و نوع جابجایی باید در مورد نحوه بسته بندی و ارسال محصول به کارخانه یا کارگاه تولید کنندگان اقدام کرد.

شرکت پویا هنر نوین یا دقت تمام در تمامی مراحل ذکر شده چاپ جعبه به همراه تیم مهندسی محصول و qc سعی بر آن دارد تا بتواند در اسرع وقت محصولی شایسته و بی نقص را به همکاران و مشتریان گرانقدر ارائه نماید.

نویسنده: میثم سیف اللهی

“جهت استعلام قیمت چاپ و درخواست مشاوره و تماس توسط کارشناسان ما کلیک نمائید

“فرم درخواست” 

چاپ جعبه مقوایی

 

نوشته های مرتبط
0 دیدگاه
ندا اسلامی

استاندارد سایز یک کبریت چنده؟

yeganehz

با سلام. اطلاعات شما جهت بررسی به واحد مشاوره و بازاریابی ارسال شد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *