تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

چاپ و بسته بندی و جعبه سازی در تهران

چاپ و بسته بندی و جعبه سازی در تهران

چاپ و بسته و جعبه سازی در تهران

چاپ و بسته بندی صنعت چاپ و بسته بندی در زندگی امروزی به دلیل افزایش جمعیت ، نیاز به انواع صنایع و کارخانجات تولیدی برای رفع نیازهای انسانها افزایش یافته است در نتیجه با تولید کالا و محصولات ، نیاز زیادی به بسته بندی مناسب آن محصول احساس میشود. که مرحله بسته بندی باید با ظرافت و دقت خاصی انجام گیرد زیرا باعث حفظ کیفیت و ماندگاری بالا و در نتیجه معرفی کالا به مشتری و جذب آن میگردد. در واقع بسته بندی فروشنده خاموش محصول شماست. در بسته بندی ها نوع بسته بندی در بازار رقابتی نقش مهمی دارد و با توجه به نوع محصول ، جنس و طرح بسته بندی متفاوت خواهد بود که میتوان به نوع های طلقی، مقوایی و لمینتی اشاره کرد. در صنعت بسته بندی نوع مقوایی بیشتر کاربرد دارد و با توجه به محصول یا کالای که درون جعبه قرار میگیرد جنس مقوا انتخاب میشود مانند جعبه مواد غذایی ، جعبه دستمال کاغذی ، جعبه دارو ، جعبه لوازم آرایشی و … که پس از گذشت این مراحل وارد مقوله چاپ و بسته بندی میشود.

انواع چاپ در بسته بندی

چاپ انواع مختلفی دارد مانند چاپ افست، چاپ فلکسو، چاپ سیلک

چاپ افست:

حتما کارتن های رنگی و زیبا رو که عکس های مختلف با ترکیب رنگ های مختلف رو مشاهده کرده اید، به این نوع چاپ، چاپ افست می گویند. چاپ افست نیازمند ابزارهای مخصوص چاپ افست که فیلم و زینک چاپ می باشد، است.

چاپ فلکسو:

این نوع چاپ بیشتر برای بسته بندی کاربرد دارد و دارای یک صفحه انعطاف پذیر و برجسته که از جنس ژلاتین یا پلاستیک است که به آن کلیشه میگویند در واقع به وسیله سیلندر دستگاه چاپ، چسبانده میشود. قیمت چاپ فلکسو با توجه به مقدار ژلاتین مصرفی تعیین می شود که این را مقدار چاپ و طرح روی جعبه نشان می دهد.

چاپ سیلک:

در این نوع چاپ از پارچه با توری سوراخ های بسیار ریز استفاده میشه. توری در یک قالب ثابت میمونه این قالب طوری شابلن یا کلیشه نامیده میشود. چاپ سیلک انواع مختفی دارد که شامل: چاپ معمولی ، چاپ با لاک حساس برجسته آبی ، چاپ ترام ، چاپ پلاستی زول میباشد.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *