تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

کارتن لمینتی چیست؟

کارتن لمینتی چیست؟
[lwptoc]

کارتن لمینتی چیست؟

کارتن لمینتی یکی از گزینه های مدرن و لوکس در صنعت بسته بندی می باشد ، استفاده از دستگاه های مخصوص محدودیت چاپ بر روی کارتن لمینتی را از بین برده به همین دلیل این نوع کارتن لوکس برای کالاهای خاص استفاده می شود. کارتن لمینتی

لمینت چیست؟

لمینت در واقع نوعی پوشش پلاستیک است که علاوه بر صنعت کارتن سازی در صنایع دیگر هم استفاده می شود. لمینت نخستین بار در سال 1977 در سوئد ساخته و برای نخستین بار در سال 1980 به بازار مصرف کنندگان راه پیدا کرد و با گسترش آن در بازار پیشرفت های چشمگیری کرد. امروزه کارتن لمینتی در صنعت بسته بندی طرفدارهای زیادی دارد که می توان با این کارتن کالاهای گران قیمت و کالاهای نیازمند به نگهداری ویژه را بسته بندی کرد. کارتن لمینتی از یک لایه اصلی تشکیل می شود که لایه پایه یک ورق نازک جنس پلاستیک است. این لایه مانع از جذب رطوبت می شود. لایه ضخیم تر که همان لایه میانی کارتن بسته بندی لمینتی می باشد از جنس کامپوزیت تشکیل شده است. لایه دیگر همان لایه رویی کار است که لایه تزیینی محسوب می شود. لازم به ذکر است بسته به نیاز و فرآیند تولید این لایه ها می تواند کمتر و یا بیشتر شود. کارتن سازی پویا پک نوین تولیدکننده و طراح کارتن های با کیفیت و لوکس می باشد که با نازلترین قیمت کارتن لمینتی، آماده خدمت رسانی است. لمینت در صنعت کارتن سازی از سلولز و رزین تشکیل می شود، به همین دلیل در عین شکیل بودن، بسیار مقاوم هستند. چاپ مناسب و با کیفیت یکی از مهمترین عناصر در تولید کارتن لمینتی می باشد. لیتوگرافی یکی از روش های چاپ بر روی کاغذ می باشد. از آنجایی که چاپ لمینت پوشش UV بر سطح کارتن چاپ می کند، بسیار باکیفیت و ماندگار است. برای آشنایی بیشتر با لمینت و لیتوگرافی کلیک کنید.

مزیت های کارتن لمینتی در مقایسه با کارتن معمولی

تولید کارتن لمینتی در مقایسه با کارتن معمولی دارای مزیت های مهمی است. وجود چاپ لمینت در تولید کارتن لمینتی سبب ایجاد قابلیت های خاصی در این نوع کارتن می شود. برای کسانی که دنبال خرید کارتن با قیمت مناسب هستند بجای خرید کارتن لمینتی، کارتن معمولی پیشنهاد می شود زیرا این نوع کارتن دارای قیمت مناسبی می باشد.
  • دوام و استحکام بیشتر بسته بندی
  • کیفیت و دقت بالای چاپ روی کارتن
  • شکیل تر بودن کار در مقایسه با کارتن معمولی
  • دقت بالاتر و در نتیجه کار بی نقص تر
  • کاربرد در بسته بندی قطعات نیمه سنگین
  • در بازاریابی و فروش تأثیر مثبت دارد.
  • راحتی بیشتر در حمل و نقل کالا
  • روشی موثر و کارا در تبلیغات برند
  • تنوع در جنس و کیفیت متناسب با نیاز
  • قیمت های متفاوت با توجه به تنوع محصولات.

تفاوت کارتن معمولی با کارتن لمینتی چیست؟

برای تولید کارتن لمینتی، تولید کننده کارتن لمینتی باید مراحل چاپ و کارتن سازی را به صورت جداگانه انجام دهد. مراحل تولید جعبه و کارتن لمینتی به این شکل است که در ابتدا تولید کننده کارتن لمینتی، طرح مورد نظر را روی مقوا توسط ماشین چاپ افست چاپ می کند. در مرحله بعد اقدام به لمینت مقوای چاپ شده روی ورق کارتن می نماید و سپس وارد مراحل ساخت کارتن می شود. اما در فر آیند تولید کارتن معمولی به طور همزمان دستگاه چاپ فلکسو با مراحل کارتن سازی (دایکات و لب چسب) اقدام به چاپ طرح روی ورق کارتن می کند. چاپ فلکسو در مقایسه با چاپ لمینتی از کیفیت پایین تری برخوردار است و در ساخت کارتن معمولی عملیات لمینت از فرآیند تولید حذف شده است. در کارتن معمولی و بدون لمینت، چاپ بر روی خود ورق کارتن صورت می گیرد که باعث کاهش کیفیت طرح چاپی و استحکام کارتن می شود.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *