کرونا

🔹🔹کرونا یعنی فعال سازی سطوح به منظور افزایش قابلیت چاپ و رنگ پذیری . جرقه گیری در سلفون و پلاستیک PP، OPP، PVC و… فیلم‌های پلاستیکی قبل از استفاده باید کرونا شود وگرنه چاپ روی سطح نایلون به خوبی نمی‌نشیند چرا که در غیر این صورت سطح، جاذب مرکب نمی‌باشد. به این ترتیب اختلاف انرژی در سطح ایجاد می‌شود که این اختلاف سطح باعث ثابت شدن مرکب روی کار می‌شود. یعنی در واقع با این عمل آرایش و ساختار نایلون را به هم می‌ریزیم.

🔹🔹در کارخانه در هنگام تولید نایلون کرونا می‌شود و تاریخ مصرف دارد و بعد از گذشتن تاریخ این فرآیند باید مجددا تکرار شود. برای نشست مرکب روی سطح نایلون سطح آن را عمل آوری می‌کنند چرا که سطوح پلاستیکی از جمله سطوح غیرجاذب هستند چراکه دارای سطح انرژی پایین هستند و گیرایی مرکب را ندارند و طی این فعالیت در واقع انرژی سطحی را افزایش می‌دهیم. این عمل با قوس الکتریکی انجام می‌شود.

چاپ فلکسو ، چاپ و بسته بندی ، پویا هنر نوین،  جعبه و بسته بندی، طراحی جعبه، طراحی بسته بندی، چاپ ، بسته بندی مواد غذایی، بسته بندی دارو، بسته بندی صنعتی، بسته بندی آرایشی، بسته بندی دستمال کاغذی، جعبه دستمال کاغذی، جعبه سلولوزی

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *