تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

کشف انبار احتکار کاغذ

گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران در بازرسی از انبارهای منطقه شهر ری و شورآباد، بیش از ۴۵۰ تن کاغذ و ۹۸۰ تن نخ که در انبار‌هایی در شهر ری احتکار شده بود، را کشف و ضبط کردند.

گشت مشترک تعزیرات حکومتی با توجه به اظهارات مسئولان اتحادیه کاغذ، جوراب و کشباف مبنی بر کمبود کاغذ و نخ، از انبارهای کاغذ و نخ در منطقه شهر ری بازدید کردند.

موجودی این انبارها بنابر اعلام مسئول اداره صنعت، معدن و تجارت شهر ری به سازمان اعلام نشده بود و از این جهت، احتکار محسوب می‌شود که بر اساس قانون، توقیف و ضبط شد. بررسی موجودی این انبار نشان داد که بیش از ۴۵۰ تن کاغذ و ۹۸۰ تن در این انبار احتکار شده است.

بهمن حسن بیگی، رئیس گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر اینکه سعی می‌شود ظرف ۱۰ روز به پرونده تخلف این شرکت در تعزیرات حکومتی شهر ری رسیدگی شود، افزود: میزان جرائم متخلفان این پرونده به میزان دو تا پنج برابر ارزش ریالی کالاهای احتکار شده است.

گشت تعزیرات حکومتی همچنین از یک انبار لوازم خانگی نیز که بیش از ۵۰ هزار قلم کالا مانند تلویزیون، یخچال و کولرگازی در آن دپو شده بود بازدید کردند؛ مسئولان انبار ادعا کردند که این کالاهای در روزهای اخیر وارد شرکت شده و عمده کالاهای نیز با ارز ۴۲۰۰ تومانی نبوده و با ارز آزاد وارد شده‌اند.

البته مسئولان این شرکت با ارائه نامه‌ای که به سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ارسال کرده بودند، ادعا کردند که از این سازمان درخواست کرده‌اند تا قیمت کالاها را برای عرضه به بازار مشخص کند.

رئیس گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران در بررسی ادعاهای این شرکت گفت که کالاهای انبار در حکم احتکار نیست ولی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان باید قیمت را مشخص کند تا بررسی شود که آیا شرکت کالاهایی که پیش از این فروخته به قیمت مناسب بوده است یا خیر؟

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *