تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

کنترل ذخیره انبار چاپخانه و فهرست موجودی

تصمیم گیری در مورد سطح موجودی مناسب برای انبار مشکل است زیرا تقاضا به مقدار زیاد تحت تاثیر بازار می باشد. اکثر کارهای چاپی طبق سلیقه خاص مشتری بوده و مشتریان نیز از میان مواد بسیار گوناگون انتخاب خود را انجام می دهند. از طریق مشاهده کتابچه های نمونه کاغذ یا یک نسخه از مشخصات آنها می توان به نمونه های مختلف آن پی برد. این امر در مورد مواد بسیار دیگر مثل مرکب، فیلم، لاستیک سیلندر، انواع چسب ها و مواد شیمیایی نیز صادق است. هیچ چاپخانه ای نمی تواند تمام انواع موجود را در انبار ذخیره کند به همین دلیل باید بر اقلام استاندارد و اساسی تمرکز کرده و تمام مواد دیگر را طبق نیاز سفارش دهد. به هر حال مقدار مواد موجود در انبار قابل بررسی است. مثلا مقدار فیلم و مواد شیمیایی مورد نیاز در تولید کار را در یک دوره زمانی می توان مشخص کرد. سوابق مصرف مواد در سه ماه گذشته مقدار نیاز را نشان داده و پرسش های زیر را پاسخ می دهد:

  • تناوب ضروری برای سفارش دادن،
  • مقدار موادی که باید در هر زمان در انبار ذخیره کرد،
  • زمان مورد نیاز  برای تامین کننده مواد (که معمولا کوتاه است).

یک روش ساده مواد، بر اساس زمان  نیاز است. در این روش مواد ذخیره شده یا به صفر می رسند یا در سطح حداقل قرار دارند. مزیت این سیستم کاهش سرمایه گذاری در ذخیره مواد، صرفه جویی در فضای انبار و احتمالا کاهش مستندات اداری است. به هر حال برای این کار باید مقدار دقیق مواد برای تکمیل کار تعیین شود زیرا در صورت بروز موارد اضطراری در فرآیند تولید، ذخیره اضافی وجود نخواهد داشت. در این مورد داشتن روابط خوب با تولیدکنندگان مواد که خود سیستم کنترل کیفیت را رعایت می کنند ضروری است تا در این صورت از زمان تحویل و ادامه تولید اطمینان حاصل شود.

مقایسه میزان سفارش شده، مقدار مصرف شده و باقیمانده مواد می تواند اطلاعات خوبی در مورد ضایعات به ما بدهد. همچنین می توان ارزش مواد نگهداری شده و مقدار سرمایه بلوکه شده که برای کار دیگری نمی تواند استفاده شود را مشخص نمود.

دقت در کنترل مواد مصرفی می تواند تحت تاثیر تخمین مقدار ضایعات در یک کار بخصوص قرار گیرد. در انجام کارهای چاپی مقداری ضایعات وجود دارد که به پیچیدگی نوع کار وابسته است. سفارش بیش از حد مواد و عدم استفاده یا مرجوع کردن آنها بسیار گران تمام خواهد شد.

ضایعات مواد می تواند به دلایل زیر نیز باشد:

  • هدر رفتن مواد به خاطر نقص مهارت در نیروی کار تولیدی،
  • قرار دادن مواد در هوای نامناسب،
  • ذخیره نامناسب یا قرار دادن مواد در جای نا مطلوب،
  • ارتباط ضعیف بین واحد کنترل مواد و واحد تولید،
  • سفارشات تغییر یافته (اصلاح مقدار پس از دادن سفارش).

منبع : کتاب مدیریت چاپ
نویسنده : درک پورتر

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *