تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد ۸
تهران , میدان فاطمی , خیابان جویبار , کوچه میرهادی شرقی , پلاک ۱۹ , واحد 8
02188921613

گرافیک بسته بندی

درارائه کالا ، اگر تصمیم به بسته بندی شدن به هر شکل گرفت شده باشد در درجه اول طراحی یا مهندسی بسته شدن مطرح می شود. مانند بحث سلامت کالا در سفری که از محل تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده ( شامل دوام ، سبکی و چیدمان مناسب در کنار هم برای اشغال جای کمتر و مخصوصا در بسته کم حجم تر و… ) دارد.

بحث دیگر که مهم تر هم به نظر می رسد ، گرافیک بسته بندی است. به طورکلی و همه جانبه برای تحویل به خریدار. “خریدار ” نه مصرف کننده. زیرا گفتن ندارد که وقتی از خریدار صحبت می کنید در تئوری جنبه های متعددی را در نظر می گیرید تا مشتری را به نحوی وادار کنید که کالای مورد نظر را انتخاب کند. پس گرافیک است که سهم کلی و نسبتا همه جانبه دارد.

پیشنهاد می کنیم مطلب ” بسته بندی خلاقانه ” را نیز مطالعه نمایید.

این تنها زیبایی اولیه یا چاپ تمیز یا جعبه زیبا نیست بلکه کلیتی است شامل طراحی روی بسته بندی در جهت معرفی هرچه جذابتر. این جذابیت ظاهری از نکات بسیار مهمی است که سرنوشت فروش کالایی را که در سوپر مارکت قرار دارد و تعداد و نمونه های رقبای آن زیاد است ، رقم می زند.

[us_single_image image=”9270″ size=”full” align=”center” el_class=”img2″]

صاحبان کالا که قصد فروش کالای خود را دارند باید در درجه اول متوجه مرتبه و جایگاه و ارزش کالای خود باشند. در درجه بعد با آگاهی و گشاده دستی در خصوص طراحی گرافیک کالای خود برخورد کنند. اگر تولید کننده هنگام برخورد با موضوع طراحی گرافیک از خود خساست نشان دهد یا بی میلی نماید به طور قطع فروش کالایش در بازار با مشکلی مواجه خواهد شد. پس لازم است صاحبان کالا برای ارائه کالای خود در جستجوی هنرمندترین و آگاه ترین گرافیست های تجاری باشند. کسی که بر جوانب گوناگون کارهای گرافیکی و روانشناسی کارش مسلط باشد تا بتواند حداکثر هماهنگی های عناصر مناسب معرفی کننده و جذاب ساختن کالا را در منظر خریدار فراهم سازد.

هنگامی که صاحب کالا می خواهد گرافیک کالای خود را به گرافیست بسپارد باید به نکاتی توجه کند که مهم ترین ، این است که به ذهنیت گرافیست بها داده و  در غنای اطلاعات مربوط به کالا کوتاهی نکند و حداکثر اطلاعات همه جانبه راجع به آن کالا را در اختیار او قرار دهد..

جالب است بدانید حتی کالاهای باد کرده در انبار با ارائه هنرمندانه گرافیکی با سود بیشتر به فروش می رسد. به عنوان مثال : بارها پیش آمده که ناشران ، کتب مانده در انبار را با عوض کردن جلد و تهیه روکش نو به فروش برسانند. یعنی همان محتوای پیشین را با گرافیک ، که تنها در مورد جلد کتاب اعمال می شود به بازار عرضه کرده وغالبا موفق هم می شوند.

نوشته های مرتبط
3 دیدگاه

[…] ۲۴, ۱۳۹۷ناکتا نعیمیدانشنامه گرافیک گرافیک بسته بندى به سه موضوع اصلى فرم، رنگ و انتخاب خط مناسب مربوط مى […]

[…] ابتدا باید خوب فکر کنید تا ببینید چرا این بسته بندی به دلتان نمی‌ نشیند. ظاهرش آن گونه ای نیست که در ذهنتان […]

[…] طراح بسته بندى باید با توجه به توان اقتصادى مصرف کنندگان، بسته بندى […]

دیدگاه ها بسته شده اند.